0.00
0.00
0.00

BDP'nin Bingöl adayı belli oldu

BDP'nin Bingöl adayı belli oldu

Genç ilçesi Binekli köyü nüfusuna kayıtlı İşadamı Mahmut Demirel, Barış ve Demokrasi Partisi’nden (BDP), Bağımsız milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.


16 Mart 2011 10:14
font boyutu küçülsün büyüsün


12 Haziran 2011 genel seçimlerine yaklaşırken Bdp'de de Aday Adayları başvurularını yapmaya başladı. Bdp destekli "Bağımsız Adayları Destekleme" blokundan aday adayı olduğunu kamuyoyuna açıklayan Mahmut Demirel "Kürt halkının özgürlük mücadelesini, demokratik platformlarda,Bingöl halkını temsilen TBMM çatısı altında da sürdürmeye aday olduğunu belirtti.

Bingöl'de Ak partiye rekor bir müracaat yaşanırken Barış ve demokrasi partisinde yaşanan sessizlik İş Adamı Mahmut Demirel'in adaylığını açıklaması ile farklı bir boyut kazandı. Bingöl kamuoyunda ismi sıklıkla geçen Demirel'in Barış ve Demokrasi partisi "Bağımsız Adayları Destekleme" bloğuna başvuru yaptığı açıklandı.

Demirel yaptığı açıklamada 8 yıllık Ak parti iktidarında Kürtlerin sorunlarının çözülmediğini aksine Kürtlerin özgürlüklerinin kısıtlandırıldığını söyledi.

Demirel, " Kürt sorununun çözümü noktasında samimi adımlar atılmamıştır. Kürtlerin en basit taleplerinden olan “coğrafya isimlendirmelerinin Kürtçeleştirilmesi” dahi kabul edilmemiştir. Kürtlerin kendi ana dilleri ile savunma yapmaları engellenmiştir. Kürtçe ibaresi, tutanaklara “bilinmeyen dil” olarak geçmiştir. Burada saydığım ve örneklerini artırabileceğimiz bu gerçekler karşısında bir Kürt Yurtseveri olarak Barış ve Demokrasi Partisinin desteklediği “Bağımsız Adayları Destekleme” blokundan Bingöl Milletvekilliği için aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım.", dedi.

AK PARTİ BİNGÖL'E BİR ŞEY KAZANDIRMAMIŞTIR

8 yıllık Ak parti iktidarında Bingöl'ün sorunlarının çözülemediğini belirten Mahmut Demirel, muhalif vekilin olmayışına vurgu yaptı.

Demirel, "Yine, Bingöl’de var olan 8 yıllık Akp iktidarı döneminde Bingöl istenilen düzeyde hizmetlerden yararlanamamış ve muhalefet vekilliği pozisyonun olmamasından dolayı yolsuzlukların ve haksızlıkların üstü örtülmüştür. İktidar sürecinde Bingöl bakanlıkla temsil edilmesine rağmen bu konumdan yararlanamamıştır. Ailecilik, adamcılık, sendikacılık, particilik ve cemiyetçilik had safaya ulaşmış ve Bingöllüler hizmetten faydalanamamıştırlar. Muhalefet vekilliğinin eksikliğinden dolayı yolsuzlukların, hırsızlıkların üstü de örtülmüştür." dedi.

MAHMUT DEMİREL KİMDİR?

1966 yılında Bingöl’ün genç ilçesine Bağlı Binekli köyünde doğan Mahmut Demirel İlk, orta ve lise öğrenimini Bingöl merkezde tamamladı.

Bölgemizin çeşitli medreseleri başta olmak üzere yurt dışında da 8 yıl Dini tedrisat eğitimini aldı. Ticari çalışmalarından dolayı yüksek öğrenimini bırakmak zorunda kalan Demirel, Yabancı dil olarak Arapça ve Farsça Dillerini bilmekte olup ana dili üzerinde de illeri düzeyde bir bilgiye sahiptir.

Uzun yıllardır ticaret ile uğraşan Demirel, Yurt içinde ve yurt dışında ortağı bulunduğu 3 şirket’in de yöneticiliğini yapmaktadır.

Bingöl’ün önde gelen iş adamlarından olan Mahmut Demirel aynı zamanda aktif siyaset ile de ilgilenmektedir. İlimizde saygın bir konuma sahip olan Demirel evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: Tavz.net Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Muzaffer Doğru / 9 Mayıs 2011 13:43

  Her şeyin başı Din

  Arkadaşım AK parti Bingöl için yüzmilyonlarca lira kaynak aktardı ve teşvik bölgesi ilan etti ama BDPnin temsilciliğini yaptığı Pkk yüzünden korkudan işadamları hiçbirşey yapamıyorlar. Sen anlaşılan yabancısın yoksa Pkk ve Ergenekonun bingölde yaktığı yıktığı evler sayısız öldürülen biçareler sınırsızdır Bdp gelirse Din gider o nedenle canımız feda Din yoluna Kahrolsun Bdp ve Pkk diyoruz
 • ahmnet yılmaz / 14 Nisan 2011 11:29

  asıl sen utan

  yorumcu arkadaş ya sen körsün görmüyorsun ya da biz körüz bu gün bingöl türkiyenin en geri bırakılmış şehri akp 9 yılda o kadar milletvekili ile bakan ile ne yaptı çık bingölü ilçelerini bir gez oyumuz bdpye
 • eren09 / 18 Mart 2011 18:22

  utan be adaM

  BİR MEDRESİ OKUMUŞ OLARAK BUNU SÖLERKEN UTAN..AK PARTİNİN BİNGÖLE YAPTIĞINI HİÇ KİMSE YAPMAMIŞTIR


En Çok Okunanlar

sanalbasin.com üyesidir