Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı

Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı


17:43, 18 Nisan 2016 Pazartesi

Şehittepe Köyü şehidini uğurladı

Nusaybin'de PKK tarafından kurulan tuzakta hayatını kaybeden Recep Tümen, devlet erkanının da katıldığı törenle Şehittepe Köyü'nde toprağa verildi

Şehittepe Köyü şehidini uğurladı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Polis Özel Harekat (PÖH) memuru Recep Tümen için tören düzenlendi.

Törenin ardından şehit Özel Harekat Polisi Recep Tümen'in cenazesi Bingöl'ün Genç ilçesi Şehittepe köyüne uğurlandı. Şehit polis memuru Tümen'in, 5 yıl önce görevine başladığı, 7 ay önce evlendiği ve 13 kardeşli bir ailenin çocuğu olduğu öğrenildi.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndek bugün meydana gelen patlamada şehit olan özel harekat polisi Recep Tümen'in Bingöl'ün Genç İlçesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verildi.

Nusaybin İlçesi'nde PKK'lıların tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada 1 özel harekat polisi şehit olurken, 3'ü de yaralandı.

Şehit özel harekat polisi Recep Tümen'in şehit olduğu haberi, bugün akşam saatlerinde Genç İlçesi Şehittepe Köyü'nde yaşayan ailesine verildi.

7 aylık evli olduğu ve Kilis'te görev yaptığı sırada geçici görev iel Nusaybin İlçesi'ne gönderildiği öğrenilen şehit özel harekat polisi Recep Tümen'in yakınları acı haber üzerine sinir krizleri geçirdi.

Fatma ve Faik Tümen çiftinin 8'i erkek, 5'i kız olmak üzere 13 çocuğundan biri olan şehit polis Recep Tümen'in naaşı, Mardin'de düzenlenen törenin ardından Bingöl merkeze oradan da Genç ilçesine bağlı Şehittepe Köyü'ne götürüldü. 

Tümen'in cenazesi burada toprağa verildi, defin sırasında köy korucuları saygı atışı yaptı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, şehidin babası Faik Tümen'e taziye dileklerini iletti.

Cenaze törenine Bakan Yılmaz ve şehit polisin yakınlarının yanı sıra Vali Yavuz Selim Köşger, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve vatandaşlar katıldı. 
  • Yazdır
  • Mail Gönder


Yorum Yaz
Kalan karakter:


En Çok Okunanlar