Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı

Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı


18:34, 18 Haziran 2016 Cumartesi

BÜ öğrencileri Lübnan'a gidebilecek

Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, öğrencilerin yurtdışında Arap Dili maharetlerini geliştirmesi için Lübnan Külliyetü’d-Da‘va el-Camiiyye lil-Dirasati’l-İslamiyye arasında başlangıç düzeyinde Bilimsel Anlaşma Projesi imzalandı

BÜ öğrencileri Lübnan'a gidebilecek
Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin Arap Dili maharetlerini geliştirmesi amacı ile Külliyetü’d-Da‘va el-Camiiyye lil-Dirasati’l-İslamiyye ile düzenlenen protokol ile Bingöl Üniversitesinden belli sayıda öğrencinin Lübnan'da Külliyetü’d-Da‘va’da eğitim görmesi sağlanacak.

Bingöl Üniversitesi yapılan protokol ölçütlerine uygun olarak belirleyeceği (20-30) belli sayıda akademisyen, araştırmacı ve öğrencilerin isim listesini Külliyetü’d-Da‘va’ya gönderecek. Lübnan’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin eğitim döneminde üniversiteyi ziyaret etmeleri de mümkün olacak.

Külliyetü’d-Da‘va, Bingöl üniversitesi öğrencilerini Beyrut Havaalanında karşılayıp, dönüşte de onları havaalanına ulaştırmayı da taahhüt etti. Bingöl üniversitesi öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarını da karşılayacak olan Külliyetü’d-Da‘va, kültürel geziler ve çeşitli etkinlikleri kapsayan eğitim programını düzenlemeyi ve Bingöl üniversitesi öğrencilerini koruyup güvenliklerini sağlamayı da organize edecek.

Yapılan protokolü değerlendiren Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, protokolün Üniversitemiz öğrencileri için önemli olduğunu belirterek, hayırlara vesile olmasını temenni etti. (İLKHA)

 

Kaynak: İLKHA
  • Yazdır
  • Mail Gönder


İlgili Konular » Bingöl Üniversitesi | Lübnan |
Yorum Yaz
Kalan karakter:


En Çok Okunanlar