Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı

Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı


04:39, 27 Haziran 2016 Pazartesi

Ezan yarışmasının birincisi Bingöl'den

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasının Doğu Anadolu Bölgesi finali Bingöl'de gerçekleştirildi.

Ezan yarışmasının birincisi Bingöl'den
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Camiler haftası ve din görevlileri haftası' münasebetiyle Diyanet personeli arasında yapılan ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasının Doğu Anadolu Bölgesi finali Bingöl'de gerçekleştirildi.

Kendi illerinde birinci seçilen din görevlileri, Bingöl İl Müftülüğü tarafından oluşturulan jüri önünde ‘Ezanı Güzel Okuma' için yarıştılar.

Bingöl merkez Ulu Camiinde gerçekleştirilen yarışmaya; Bitlis, Iğdır, Hakkâri, Muş ve Bingöl ilinden katılan yarışmacılar jürinin gözetiminde çeşitli makamlarla ezan okudular.

Yarışmada ilk üçe girenler şöyle sıralandı: “Bingöl ilinden İmam-Hatip Atalay Deveci birinci, Iğdır’dan İmam-Hatip Halil Osman Mutlu ikinci, Bitlis'ten İmam-Hatip Mehmet Bal üçüncü.

Program ile ilgili İLKHA muhabirine açıklamada bulunan Bingöl İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Din Eğitim Şube Müdürü Şemseddin Aydoğdu, "Diyanet İşleri Başkanlığı ‘Camiler Haftası ve Din Görevlileri Haftası' nedeniyle kendi personelleri arasında çeşitli etkinlikler yapıyor. Bu vesileyle din görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak ve görev heyecanlarını tazelemek adına önce il birincileri seçmek kaydıyla ‘Güzel Kur’an Kerim okuma’ , ‘Ezanı Güzel Okuma’, ‘Hafızlık’ yine ‘Hutbeyi Etkili ve Güzel Okuma’ yarışmaları ve ayrıca bayan ve erkek din görevlileri arasında hafızlık yarışmaları ayrı ayrı kategorilerde yapılmaktadır.”dedi.

Ezanı Güzel Okuma kategorisinde il birincilerinin Bingöl'de düzenlenen finalde birincilik için yarıştıklarını ifade eden Aydoğdu, “Yarışmaya 7 ilden iki ilimiz hariç 5 ilden yarışmacılar katıldı. Yarışma sonucu Bingöl ilinden İmam-Hatip Atalay Deveci birinci, yine birbirine puanları yakın olan Iğdır ile Bitlis illerinden gelen arkadaşlarımızdan biri ikinci ve diğer arkadaşımızda üçüncü oldu. Birinci arkadaşımız Adana'da bölgeyi temsilen gidecek, şimdiden kendisine başarılar diliyoruz. Bu Kur'an ayında burada güzel bir ezan ziyafeti sunan tüm yarışmacı hocalarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yarışmada birinci olan İmam-Hatip Atalay Deveci de, “Bingöl ilimizi temsilen yarışmaya katıldım. Güzel bir yarışma oldu. Cenabı Allah bizleri layık eylesin. Rabbim Kur'an ve Ezan âşıklarının sayısını artırsın inşallah. Bu yarışma Bingöl'e huzur ve bereket katsın. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Bu davaya gönül veren herkes birincidir. Daha önce Muş'ta yapılan yarışmada birinci, geçen yıl Siirt’te de ikinci oldum.” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: İLKHA
  • Yazdır
  • Mail Gönder


Yorum Yaz
Kalan karakter:


En Çok Okunanlar