Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı

Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı


17:57, 10 Aralık 2017 Pazar

Dörtyol kavşağından Kudüs'e destek

ABD'nin tartışmalı Kudüs kararına Bingöl'den de tepki yükseldi. Dörtyol kavşağında bir araya gelen binlerce kişi Kudüs'e destek verirken ABD ve İsrail'e tepki gösterdi

Dörtyol kavşağından Kudüs'e destek
Bingöl’de ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı binlerce kişinin katılımıyla protesto edildi.

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını açıklamasının ardından ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de birçok STK, Cuma namazı sonrasında bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması düzenledi. Merkez Dörtyol saat kulesi önünde düzenlenen basın açıklamasına, binlerce vatandaşlar katıldı.

Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu adına basın açıklamasını okuyan Orhan Buğrahan, Kudüs’e yapılan saldırılarda son noktaya gelindiğini aktardı.

Buğrahan açıklamasında," Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken, bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır” dedi.

Kararı tanımadıklarını da dile getiren Buğrahan, “Bizim için hiçbir hükmü olmayan bu beyan için merhum şairimizin deyimiyle de diyoruz ki, ey düşmanın sen benim ifademde hısımsın, gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın. Din, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğiz. Kendilerini dünyanın efendisi dünyanın geri kalanını da kendi kölesi olarak gören bencil, saldırgan medeniyetin mensuplarını ve taraftarlarını lanetliyoruz” diye konuştu.

Yapılan duanın ardından İsrail ve ABD aleyhine sloganlar atan kalabalık grup daha sonra dağıldı.
  • Yazdır
  • Mail Gönder


Yorum Yaz
Kalan karakter:


En Çok Okunanlar