Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı

Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı Bingöl Haber ve Tanıtım Portalı


23:39, 10 Aralık 2017 Pazar

Bingöl Üniversitesi'ne ne oluyor böyle

Bingöl Üniversitesi'nin son dönem etkinliklerinde şehrin örf ve adetleriyle hiçbir şekilde bağdaşmayan icraatlara imza atması kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Şehrin ne yapısına ne de geleneğine uyan uygulamaların özellikle de muhafazakar kimliğiyle bilinen şehirde ve muhafazakar kimliğiyle bilinen rektör tarafından yönetilen bir üniversitede vuku bulmasına bir anlam verilemiyor.

Bingöl Üniversitesi'ne ne oluyor böyle
Son dönemlerde Bingöl Belediyesi ve Bingöl Üniversitesinin organizasyonuyla gerçekleştirilen kültürel etkinliklerin içeriği vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Bingöl Üniversitesinde gerçekleştirilen kısa film festivalinde sahne alan pop sanatçılarının gerek kıyafetleri, gerekse de seslendirdikleri eserlerin örfi ve ahlaki olarak bizi yansıtmadığını belirten vatandaşlar, bu tür organizasyonların amacından saptığını belirttiler.

Yine önümüzdeki günlerde Bingöl Üniversitesi öğrenci konseyi ve Ak Partiye yakınlığıyla bilinen ÜNİAK öğrenci grubunun organizasyonuyla üniversitede konser verecek olan grubun, tanıtım afişlerinde benzer görüntülerin olduğunu belirten vatandaşlar; “ABD ve İsrail’in Kudüs ile ilgili alçak planlarını devreye koymalarından dolayı İslam ümmetinin kan ağladığı bu dönemlerde böylesi programların icra edilmesini kınadıklarını" belirttiler.

Ayrıca Bingöl gibi fakirlikle boğuşan ve birçok hizmetten yoksun bir ilde kamu bütçesinin bu tip organizasyonlara harcanmasının ayrı bir talihsizlik olduğu dile getirildi.
  • Yazdır
  • Mail Gönder


İlgili Konular » Bingöl Üniversitesi | bingöl belediyesi |
Yorum Yaz
Kalan karakter:


En Çok Okunanlar